Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slavnostní předání nového dopravního automobilu

2. 4. 2018

gaz1.jpg

V sobotu 20. ledna byl našemu sboru, resp. jednotce JSDH Kříše, slavnostně předán do užívání nový dopravní automobil DA-L2Z GAZ GAZelle s přívěsem pro hašení. Uzavřelo se tak více než roční úsilí Obce Břasy i našeho sboru. 
Vozidlo bylo financováno pomocí dotace Ministerstva vnitra za přispění Plzeňského kraje. Většinovou částku pak ze svého rozpočtu uvolnila Obec Břasy. Hlavním dodavatelem vozu byla firma GAZ Auto Praha. Přestavbu zajišťovala firma Eltrans Liberec, přívěs pak dodala firma Vezeko. 
Vozidlo je vybaveno vznětovým motorem Cummins o objemu 2,8 l a výkonu 88 kW. Automobil je vybavený i pro provoz v terénu. Má připojitelný pohon přední nápravy, redukční převodovku a uzávěrku zadní nápravy. Pro případné vlastní nebo i cizí vyproštění je v nákladové prostoru umístěn elektrický naviják o tažné síle 4 t, montovatelný na přední i zadní část vozu. Nad rámec základní výbavy je ve voze instalovaná elektrocentrála 230/400 V včetně potřebné kabeláže, výsuvný osvětlovací stojan a ženijní nářadí. Je zde i prostor pro umístění dalšího drobného vybavení. Na střeše je umístěn čtyřdílný nastavovací žebřík. Přívěs je plně vybaven pro zásah z cizího vodního zdroje a lehčí technické zásahy. 
Vozidlo bude využíváno pro zásahy jednotky i pro dopravu na soutěže dospělých i mladých hasičů. 
Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na získání nového vozu podíleli a věřím, že bude dlouho a dobře sloužit.

gaz2.jpg

Další fotografie si můžete prohlédnout na:

https://radek130.rajce.idnes.cz/2018_SDH_Krise_GAZ/

http://kenasport.rajce.idnes.cz/Predani_hasicskeho_vozidla_krisskym_dobrovolnym_hasicum/

Takto pak informoval o předání serve Pozary.cz

https://www.pozary.cz/clanek/181716-dobrovolni-hasici-z-krise-maji-novy-dopravni-automobil-gaz-gazelle-i-s-privesem-nechybi-navijak/