Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie mladých hasičů

2. 4. 2018

Družstvo mladých hasičů má u našeho sboru již velkou tradici. Poprvé bylo založeno v roce 1971, tehdy mezi prvními na okrese Rokycany. Dne 14. října 1971 byli do hasičské zbrojnice pozváni mladí zájemci. Přivítal je předseda sboru František Karlíček karlicek_prochazka.jpgjosef_prochazka.jpga velitel Vladimír Procházka. Vedoucím družstva tehdy mladých požárníků se stal Josef Procházka. Začali se pravidelně scházet a seznamovali se s technikou a připravovali se na soutěž Plamen 72, která se uskutečnila dne 17. června 1972 na počest 85. výročí založení našeho sboru na hřišti TJ Baník Kříše. V soutěži se naše družstvo umístilo na 2. místě.

Takto se začala odvíjet nová a úspěšná kapitola v historii našeho sboru. Od roku 1973 vedl přípravu Jiří Celina. Mladí hasiči se úspěšně zúčastňovali soutěží.  V létě pak přípravu na soutěže vystřídal hasičský tábor např. ve Zruči u Plzně, v Nových Mitrovicích nebo Pliskově. V roce 1978 se uskutečnil i zimní tábor na šumavském Špičáku, spojený s lyžařským výcvikem. V létech 1979 - 1981 mladí hasiči stagnovali vlivem generačních potíží. V roce 1981 se stali vedoucími Jiří Celina a Otto Träxler. Byli získáni další mladí členové. Brzy se družstvo dostalo opět na svoji dřívější úroveň.  Od roku 1984 se konaly letní tábory pořádané naším sborem u Korečnického mlýna. V roce 1985 působily již dvě družstva - chlapecké a dívčí. Začátkem 90. let vzniklo nové družstvo mladých hasičů. Opět pod vedením dvojice Celina - Träxler se připravovalo na soutěže a úspěšně působilo až do roku 1993, kdy byla jeho činnost ukončena z důvodu věku jednotlivých členů.